Eglė Grucytė

Vaikeliai, nemylėkite žodžiu ar liežuviu, bet darbu ir tiesa (1 Jn 3, 18)

Paskelbus karantiną ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, pirmosios karantino dienos daugeliui tapo atgaiva. Tai yra kiekvienas iš mūsų turėjome galimybę pailsėti, pabūti su savimi, rasti laiko senai pamirštai veiklai ar atrasti naujas veiklas. Tai buvo pakankamai geras laikas kiekvienam.

Tačiau karantinui besitęsiant daugiau nei antrą mėnesį daugelį iš mūsų užplūdo nežinomybė, neužtikrintumas dėl ateities, pajamų, darbo. Daugelio mūsų kasdienybę ėmė temdyti konfliktai namuose, darbe. Tapome pikti, nepakantūs, priekabūs....

Tačiau pažvelgus iš kitos pusės į šią situaciją,  dvejų mėnesių karantinas priverčia kiekvieną iš mūsų permąstyti savo santykį su Dievu ir aplinkiniais. Tai yra pastarieji du mėnesiai ne išbalansavo, supykdė, bet tik dar labiau sustiprino Kauno evangelikų reformatų parapiją.

Pirmiausia, Kauno parapijos nariai pradėjo naują projektą, kurio metu jaunesnieji parapijos nariai telefonu bendrauja su parapijos vyresniaisiais nariais. Tokiu būdu ne tik yra užmezgamas artimesnis ryšys tarp parapijos narių, tačiau atsiranda galimybė parapijos nariams susipažinti, sužinoti anksčiau nepažintų ir tik sekmadieniais sutinkamų parapijos narių gyvenimo istorijas, problemas ir džiaugsmus. Taigi šiuo sunkiu laikotarpiu, Kauno parapijos žmonės tik dar labiau suartėjo, pažino vieni kitus.  Manau, kad būtent dabar, šiuo mums visiems sunkiu laikotarpiu, kauniečiai akivaizdžiai vadovaujasi laiško romiečiams 15 skyriaus 1-2 eilutėmis, kuriose yra nurodyta „mes, stiprieji, turime pakęsti silpnųjų silpnybes, ne sau pataikauti. Kiekvienas iš mūsų tesirūpina būti artimui malonus, jo labui ir pažangai.“. Telefoninių pokalbių metu parapijiečiai drąsiai vieni kitiems išsako savo nuomonę įvairiais klausimais, nebijo išsakyti pastabų, pasiūlymų, pasidalinti pastebėjimais apie bendruomenės gyvenime vykstančius įvykius, procesus.   

Antras svarbus įvykis Kauno parapijoje yra tai, kad mažomis grupelėmis, parapijiečiai renkasi bažnyčioje atlikti įvairius ūkinius darbus. Kunigas Fran van Dalen paskutiniame pamoksle, pasakytame 2020 m. gegužės 10 d. pamaldų metu, pasakojo kokiu būdu apaštalas Paulius kviečia kiekvieną iš mūsų švęsti Jėzaus Kristaus prisikėlimo šventę atliekant paprasčiausius darbus Jo bažnyčioje. Aš pati dalyvavau viename iš Kauno parapijos narių susitikimų, kuomet buvo tvarkomas, valomas antrasis pastato aukštas. Galiu pasakyti, kad tokio lengvai dirbamo darbo, senai neesu dariusi. Taip, tai buvo tik elementarus dulkių valymas bei grindų plovimas. Tačiau iki šiol šie ir panašūs darbai, kuriuos esu dariusi tikrai ne vieną kartą, atrodydavo labai sunkiai atliekami, varginantys. Tačiau šį kartą, jaučiausi ne dirbanti, tačiau švenčianti vieną iš gražiausių ir linksmiausių švenčių.  Tik vėliau, man apgalvojant šį nutikimą ir skaitant Bibliją, įstrigo apaštalo Pauliaus žodžiai iš laiško Efeziečiams, kuriuose mes visi esame skatinami, raginami švęsti Jėzaus prisikėlimo šventę, dirbdami bažnyčiose ir Viešpaties garbei.

Tad net ir šiuo kiekvienam iš mūsų sunkiu laikotarpiu, kviečiu visus Jus švęsti Viešpaties prisikėlimo šventę ne liežuviu, ne kalbomis, o realiais mažais darbais – padėdami vienas kitam, ištardami padrąsinantį, sustiprinantį žodį vienas kitam, paskambindami senai girdėtam ir galbūt prislėgtam draugui. Stiprybės visiems.

 

Kunigai

Tomas Šernas8 655 43677       

 

Rimas Mikalauskas8 686 66383       

      

Sigita Veinzierl
       

  (ilgalaikėse atostogose)

Raimondas Stankevičius8 655 43678       

 

Frank van Dalen                   8 61601303

        

Holger Lahayne                    8 686 60684

Romas Pukys                         8 650 50302 


    

Tomas Sakas (akadem. atostogose)                

Senjoratas

Raštinės adresas

Pylimo g. 20-13,
LT-01118, Vilnius

Generalinis superintendentas

  8 655 43678
Vicesuperintendentas   8 655 43677
Kanclerė   8 699 04137
    

 

Skaityti plačiau...

 

 

 

Rekvizitai

Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčia - Sinodas
Identifikavimo kodas: 192100594
Adresas: Reformatų g. 3a, LT-41175 Biržai
Kontaktinis el. paštas: info[eta]ref.lt 
Telefonas: +370 450 35100
Banko kodas: 40100, Luminor Bank AB
Sąskaita: LT174010041300081376

Prisijungimas