Birželio 20 d. Levandų uoste (Šalčininkų r.) vyko jau tradicine tapusi Vilniaus evangelikų reformatų parapijos vasaros šventė.

Po pamaldų virtinė automobilių nuo bažnyčios pasuko Buikų kaimo link, pas svetinguosius parapijiečius Arlauskus, kur jau per dešimt metų vieną vasaros popietę suvažiuoja Vilniaus reformatai pasimėgauti Merkio upės pakrantės gamta ir teikiama vėsa,  paklausyti paukščių čiulbesio bei pasigrožėti Aurelijos auginamomis levandomis. Šiais metais akis džiugino ir rugiagėlių mėlis. Apžiūrėję  ūkį, sočiai pavalgę, gėrėjomės improvizuotu koncertu.

 

Muzikinius kūrinius, akompanuojant  žmonai Birutei, atliko Henrikas Barauskas, lietuvių liaudies dainas dainavo dr. Renata Bareikienė, improvizacijas gitara grojo Levandų uosto kapitonas Danas Arlauskas. Pastarasis tądien puikiai atliko ir vyriausiojo kepėjo pareigas – iš 72 kiaušinių, puspaltės lašinių ir kelių kilogramų svogūnų iškepė nuostabią kiaušinienę, kurią su dideliu malonumu kirto net ir tie, kurie manė esą alergiški kiaušiniams... Danas ištisus metus tobulino savo grojimo techniką ir …. kiaušinienės receptūrą. Pasak sužavėtų šventės dalyvių, dar reiktų gerai pagalvoti, kurioje srityje jis pasiekė šaunesnių rezultatų…

Skambiai ir sutartinai vasaros stovyklose išmoktas giesmes dainavo susibūręs jaunimas, jiems talkino Rasa Žilytė-Šernienė – ir akompanuodama, ir drąsindama. Gaila, tą popietę į Buikų Levandų uostą neatvažiavo Olga Viederienė, kuri visada rasdavo tinkamų šiai vasaros šventei posmų. Taip pat šventės dalyviai pasigedo ir Aro Juršio, kuris irgi turėdavo įdomių jumoristinių eilėraščių savo užrašų knygelėje.

Po koncerto jaunimas išbandė Merkio gaivą, o vyresnieji dalinosi mintimis apie ką tik praūžusią Kultūros naktį, artėjantį Sinodą ir planus, susijusius su 2017-aisiais, Reformacijos metais.

Tiems, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepavyko savo  dienotvarkėse  rasti laiko pasibūti su tikėjimo broliais ir sesėmis, tenka apgailestauti ir jau kitais metais pasistengti nebepraleisti tokios nuostabios šventės!

 

„V.r.ž“ inf.